Harmonia Ruchu – moje nowe dziecko

Znacie mnie, a już na pewno, po jakimś czasie prowadzenia bloga, co nieco o mnie wiecie. Muszę się przyznać – jestem typowym strzelcem. Ambitnym, mierzącym wysoko, szukającym wyzwań. Rok bez nowych działań i pomysłów uważam za rok stracony. Nie pamiętam roku, w którymś czegoś nie wymyśliłam.

Spójrzmy na opis znaku (ze strony http://www.astrolabium.pl/astrologia/zodiak/znaki-zodiaku/259-strzelec):
Idę naprzód i przekraczam granice. Moje motto to optymizm, entuzjazm, przygoda, szczerość. Strzelce kochają wolność i nie znoszą rutyny. Wydają się być ciągle w ruchu, w poszukiwaniu nowych doświadczeń, okazji do zdobycia wiedzy i poszerzenia horyzontów. Mają szczere i bezpośrednie podejście do życia i ludzi. Ich optymizm i niefrasobliwość sprawiają, że są miłym towarzystwem. Lubią filozofować i mędrkować. Mają poczucie sprawiedliwości, prawdy i moralności. Strzelce są zdolne do autoinspiracji i automotywacji. Są bardzo otwarte na świat i liberalne, a ich plany i cele są dalekosiężne. Zarażają wszystkich swoim entuzjazmem.” Cała prawda, czyż nie? A jeszcze boldem zaznaczyłam to, co w danym przypadku jest mocno uwidocznione 😉

Jakie wyzwanie podjęłam na ten rok? Stworzenie szkoły… Taki tam, pikuś… Choć wcale nie miałam tego w planach 😛

Kamilę, współtwórczynię projektu, poznałam na pierwszym szkoleniu pilates ponad 12 lat temu. Potem zaczęłyśmy razem pracować w jednym z łódzkich klubów fitness. Tak się życie poukładało, że po jakimś czasie ona odeszła z tego klubu, następnie nadszedł czas i na mnie, w końcu Movimento mnie wzywało. Po dłuższej chwili Kamila zaczęła znów ze mną pracować. I tak od ponad 7 lat pracujemy razem w Movimento Pilates Studio. Kamila od wielu lat była szkoleniowcem dla jednej z największych szkół fitness w Polsce. Stało się jak się stało, szkoła się rozpadła, zostawiając po sobie tylko jedną gałąź. I wtedy też Kamila mnie zapytała czy nie chciałabym z nią rozpocząć nowego projektu. Pomyślałam chwilę i stwierdziłam ‚czemu nie?’. Usiadłyśmy w knajpie, pogadałyśmy o naszych oczekiwaniach, stworzyłyśmy drzewo początków rozwoju, spisałyśmy najważniejsze plany i pomysły. I tak właśnie zaczęła się ta oto przygoda, tak właśnie narodziła się ona, HARMONIA RUCHU*.

HARMONIA_RUCHU_znak_RGB_Obszar roboczy 1

Wiecie czego na rynku Polskim brakowało? Szkoły, która nie pędzi za najnowszymi trendami fitness z targów FIBO, a szkoły uczącej świadomego ruchu. I takie jest nasze założenie. Chcemy zwrócić szczególną uwagę na połączenie ciała i umysłu, na, no cóż, jak sama nazwa wskazuję, harmonię ruchu 😉

Obie jesteśmy pracoholiczki i pasjonatki. Fit freaki. W pozytywnych znaczeniach tych wszystkich słów. Uwielbiamy uczyć się oraz uczyć innych. Zarażać ich swoją wiedzą i miłością do ruchu. Pokazywać inną stronę aktywności fizycznej – pracę na powięziach, stretching, pilates czy ruch jako terapię.

harmonia-40.JPG

Moja istniejąca od ponad roku Akademia Pilates będzie teraz działała pod szyldem HR. Ale wciąż będę zajmowała się tym samym, nauczaniem Was czym jest głęboka stabilizacja, jak ważny jest oddech, prawidłowa praca łopatek czy praca na chorym kręgosłupie. Nic się nie zmieni. Choć może nie, zmieni się. Teraz wszystko będzie jeszcze lepsze. Bo co dwie głowy to nie jedna! Razem mamy non stop burzę mózgów!

Mam jeszcze wiele pomysłów na warsztaty – odcinek szyjny i piersiowy, biodro i miednica, kolano i stopa. Co Wy na to? Jesteście zainteresowani?

Trzymajcie za nas kciuki! Już pod koniec sierpnia ruszamy z pierwszymi eventami, robimy wspólną wycieczkę po różnych punktach na mapie Polski, by zaprezentować się Wam z jak najlepszej strony. A od września już normalnie szkolimy. Bądźcie na bieżąco!

harmonia-95

  • nawet nie wiecie ile czasu i nerwów zajęło mi wymyślanie nazwy. Jechałam autem pod Warszawę, deszcz lał, było brzydko, sennie, szaro i ponuro. Przez całą drogę myślałam jak w prosty i łatwy sposób można nazwać taką firmę. Do głowy przychodziła mi masa głupich pomysłów, a Janek już miał mnie szczerze dość. I nagle mnie olśniło! HR! Taki łatwy i prosty skrót, który wszyscy znają, tylko od innej strony. Jak rozwinąć sensownie skrót HR? Harmonia Ruchu! Juhu krzyknąłby Kornel! Kamila zaakceptowała, mamy to, mamy sukces! Gol!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s