PILATESOWY SPRZĘT – LADDER BARREL I ARM CHAIR.

NA PIERWSZY OGIEŃ PÓJDZIE  „CYTRYNKA”

Moja ukochana beczka, zwana również Ladder Barrel, to kolejny ze sprzętów goszczących w moim studiu. Energetycznie żółty kolor wybrałam nie bez powodu! Niektóre ćwiczenia wymagają, oj, sporego nakładu energii!!! Mi ten kolor przypomina soczystą cytrynę i szczerze, jeżeli jeszcze nie próbowałeś, to serio ten sprzęt „wyciska” z człowieka wszystkie soki!!

Z ciekawostek, pierwotnie beczka zaprojektowana została przez Josepha Pilatesa z beczki od piwa.

Sprzęt ten w głównej mierze służy do wzmacniania, mobilizowania oraz stabilizacji kręgosłupa. Ćwiczenie na beczce prowadzi do poprawy postawy i uelastycznienia ciała. Są one uzależnione są od poziomu zaawansowania i schorzenia. Za co ją najbardziej cenię? Za możliwość wykonywania skłonów w staniu, czyli tam gdzie biodra są wyprostowane. Dla osób ze skoliozą czy wadami postawy jest to rewelacyjna sprawa. Dodatkowo, dają możliwość wzmacniania pośladków w ich pełnym zakresie ruchu! I można na nich robić przejście ze stania na rękach do siedzenia, co jeszcze nigdy mi się nie udało, ale zwalam winę na fakt posiadania a) za krótkich nóg b) za krótkiego tułowia c) czegoś niewymiarowego 

Dodać mogę, że eksploatuje ją bardzo intensywnie! Co może oznaczać tylko jedno… Jest to sprzęt, który zdecydowanie polecam posiadać w swoim studiu.

Nagrałam kombinację paru ćwiczeń, które udowodnią Ci jak fajnie można wykorzystać beczkę 😉

 

 

 

 

 

 

Poznałeś już moją niezawodną beczę! Czas przedstawić Ci mój kolejny sprzęt od Balancedbbodypolska!

A jest nim ARM CHAIR!

 Jest tak kanciaste, że wygląda dla mnie trochę jak nowoczesne krzesło. I wbrew pozorom jest wygodne! Potwierdzają to moi klienci! Natomiast jako mebel do salonu to bym go raczej nie poleciła 

Wyposażone jest w stabilne siedzenie zapewniające wsparcie i proprioceptywne sprzężenie zwrotne z górną częścią ciała podczas ćwiczeń ramion. Możesz na nim usiąść, porządnie oprzeć plecy i powzmacniać ramiona, klatkę i plecy. Posiada również dwa zestawy sprężyn, które zapewniają elastyczność dostosowaną do klienta. Ale co jest w nim rewelacyjne, gdy ktoś nie ma wystarczająco dużo stabilizacji, szczególnie jakże wrażliwego odcinka dolnego piersiowego i lędźwiowego, krzesło i jego siedzisko bardzo, ale to naprawdę bardzo pomaga równowagę odnaleźć.

Fajne jest w nim to, że dostosowany jest dla klienta na każdym poziomie zaawansowania. A ćwiczenia na nim choć pozornie proste, oj, dają popalić!

Jest świetny do korygowania wad postawy u klientów z siedzącym trybem pracy, dla aktywnych sportowców nad wzmocnieniem ich górnych partii mięśniowych oraz dla seniorów pracujących nad poprawną postawą i utrzymaniem sprawnej góry ciała.

Arm chair nie jest sprzętem pierwszej potrzeby. Natomiast jeżeli zależy Ci na tym aby rozwijać się w kwestii ćwiczeń oraz poprawić górne partie, jest jak najbardziej godny polecenia!

 

Pokaże Ci co można wykombinować przy użyciu Arm Chair!

 

 

 

 

Dwa świetne sprzęty w użytkowaniu oraz w jakości, czego więcej chcieć?
Polecam zajrzeć na stronę  BALANCEDBODYPOLSKA moje studio zaopatrzone
jest w całości sprzętem od BalancedbodyPolska, może znajdziesz też coś dla siebie 😉

Opublikowane przez magdapilates

instruktor i trener personalny Pilates, miłośniczka ćwiczeń Pilates i zdrowego aktywnego trybu życia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: