PILATESOWY SPRZĘT – C-SHAPER

I znowu poniedziałek i znowu pomęczę Was trochę moimi sprzętowymi nowościami 😀 w zasadzie akurat ten sprzęt nie jest jakąś super nowością w moim studiu, ponieważ testujemy go od lata 2021. Po tak intensywnych i długotrwałych testach myślę, że nadszedł czas na werdykt. Warto czy nie warto mieć go w swoim dobytku? Jaki to sprzęt?

Poznajcie C-Shapera od Balanced Body. Długo zastanawiałam się jak go wyglądowo opisać. Kształt ma niejednoznaczny, ale możemy uznać, ze to niedokończona literka U lub C 😀 chyba, że macie jakieś inne propozycje to chętnie się dowiem 🙂

Krótko o historii C-Shapera

Firma Balanced Body pierwszy raz wykonała ten sprzęt w 1988 r. Ich projektantami byli Marie-Jose Blom i Quentina Josephy.

Patrząc na niego, nie dość, że ciężko ocenić jego kształt, ale także ciężko wyobrazić sobie co tak naprawdę można na nim ćwiczyć.

Co daje ćwiczenie na C-shaperze? Wzmacnia mięśnie brzucha oraz koryguje postawę ciała, pomagając w osiągnięciu pożądanego ułożenia kręgosłupa podczas ćwiczeń. Wykonywanie ćwiczeń na macie z użyciem C-Shapera nie wymaga dodatkowych modyfikacji ćwiczeń pod każdego użytkownika, ponieważ wymusza on pożądaną pozycję ciała oraz kręgosłupa w trakcie treningu.

BUDOWA C-SHAPERA

Wymiary:

Wysokość: 41 cm
Szerokość: 33 cm
Długość: 75 cm

Wyprofilowany w kształcie litery C. Tapicerka wykonana jest z trwałego, grubego winylowego materiału. Posiada regulowanie uchwyty ułatwiające stabilizację podczas ćwiczeń.

C-SHAPER DO CZEGO SŁUŻY ?

Jest przyrządem, którego zadaniem jest wzmacnianie mięśni brzucha oraz korygowanie postawy ciała, pomagając dodatkowo w osiągnięciu pożądanego/najbardziej prawidłowego ułożenia kręgosłupa podczas ćwiczeń. C-Shaper pomaga osiągnąć ułożenie pleców i kręgosłupa w kształcie litery C. Ćwiczenie na nim daje możliwości nauki prawidłowej postawy ciała oraz zwiększa elastyczność kręgosłupa. Jest wprost idealny do pracy z osobami, które nie mają wyćwiczonych poprawnych zachowań i utrzymywania odpowiedniej pozycji ciała podczas ćwiczeń pilates. C-Shaper jest świetnym rozwiązaniem dla osób posiadających problem z kręgosłupem, zwłaszcza odcinkiem szyjnym, chcących wypracować prawidłową postawę ciała.

Może też służyć za rampę dla autek 😀

JAKIE ĆWICZENIA MOŻNA WYKONYWAĆ Z UŻYCIEM C-SHAPERA?

Wzmacniające – PILATESOWA SETKA

Roll up

Roll up 2

Seria 5 dla brzucha

Opublikowane przez magdapilates

instruktor i trener personalny Pilates, miłośniczka ćwiczeń Pilates i zdrowego aktywnego trybu życia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: