Postaw na Balanced Body

Rok 2023 szykuje nowe, szkoleniowe atrakcje na najwyższym poziomie. Szkolenia Balanced Body to nowa jakość, masa wiedzy i co najważniejsze, certyfikat międzynarodowy. Jeżeli pragniesz zostać instruktorem pilatesowej maty czy reformera, chcesz zacząć swą pilatesową przygodę lub założyć własne studio pilates, to zdecydowanie polecam szkolenia Balanced Body. Dlaczego?

Szkoła Balanced Body to edukacja na najwyższym poziomie! Programy szkoleniowe oparte na wiedzy i doświadczeniu najlepszych nauczycieli. Wiedza, którą powinien posiadać każdy nauczyciel pilates. Właścicielem firmy Balanced Body, która produkuje sprzęt pilates na cały świat, jest Ken Edelman. Człowiek, który dzięki Johnowi Steelowi założył fabrykę reformerów, by kontynuować ideę dziadka Pilatesa. Edukacją zajęła się Nora St. John.

Rozpoczynanie pilatesowej ścieżki nie jest łatwe. Największym problemem, przed którym stają przyszli instruktorzy, jest wybór szkoły. Jedne są bliżej, inne dalej. Jedne trwają jeden weekend, inne 10. Jedne kosztują 500zł za weekend, inne 2 tysiące. Na co zwrócić uwagę?

 • opinie o szkole
 • opinie o nauczycielu
 • kim się stajemy po ukończeniu szkolenia
 • ilość godzin nauki
 • ilość godzin obserwacji
 • ilość godzin praktyki własnej
 • ilość godzin prowadzenia zajęć

Uważam, że jedną z najważniejszych kwestii podczas kształcenia się na nauczyciela pilates jest nauka pracy z klientem. O co mi chodzi? Szkolenia to często przekazanie wiedzy w danym temacie zakończone egzaminem. Wiedza jest ważna, ale bez umiejętności jej wykorzystania, na nic nam się przyda.

Szkolenia Balanced Body nie tylko dadzą Ci wiedzę w danym zakresie, ale również nauczą jak ją wykorzystywać w pracy z klientem.

Jak widzicie ilość godzin lekcji indywidualnych oraz obserwacji jest całkiem spora. To wszystko ma na celu wykształtowanie w przyszłym trenerze dobrych nawyków. Obserwacja innych nauczycieli podczas pracy uczy jak budować lekcję. Jak ją prowadzić oraz jak komunikować się z klientem. Komunikacja z klientem jest kluczową kwestią, która pozwoli na lepsze zrozumienie pomiędzy klientem a nauczycielem. W takiej komunikacji ważna jest również kwestia umiejętności jak najlepszego przekazania klientowi danego ćwiczenia. Jak już wiemy, wykonywanie ćwiczenia poprawnie jest priorytetem. Takie obserwacje doświadczonych nauczycieli dają rownież możliwość zrozumienia na co zwrócić szczególną uwagę podczas lekcji oraz w jaki sposób poprawić klienta.

Godziny treningów własnych są równie ważne co obserwacja nauczycieli. Każdy nauczyciel powinen doświadczyć ćwiczeń na sobie samym, by jak najlepiej zrozumieć i poczuć ruch. By po swoich własnych odczuciach i doświadczeniu na swoim ciele potrafić jak najlepiej wytłumaczyć dane ćwiczenie. Jak bowiem można wytłumaczyć ćwiczenie jeśli nie mamy najmniejszego pojęcia co w jego trakcie dzieje się w ciele?

Płacisz za jakość

Mogłoby się wydawać, że szkolenia Balanced Body są zwyczajnie drogie. Po dłuższym zastanowieniu i przeanalizowaniu każdego ze szkoleń, zaczynamy rozumieć dlaczego cena jest taka, a nie inna.

Co składa się na taką cenę?

 • po ukończeniu kursów otrzymujesz certyfikat międzynarodowy, który otwiera przed Tobą drzwi na świat
 • Balanced Body to szkoła od lat prosperująca na rynku, która wyszkoliła dziesiątki tysięcy instruktorów na świecie. Sprawdzona jakość sama w sobie.
 • sprawdzone, przygotowane przez świetnych nauczycieli, programy szkoleniowe
 • 150 godzin nauczania przy kursie Comprehensive
 • 85 godzin treningów personalnych z Master Instructorem
 • 65 godzin obserwacji
 • 220 godzin własnego nauczania

Szkolenia Balanced Body w 2023 roku prowadzone przeze mnie odbędą się w terminach:

Podstawowe zasady ruchu (21-22.01.2023) Koszt: 2400 zł

MATA 1  (25-26.02.2023) Koszt: 2450 zł

MATA 2 (22-23.04.2023) Koszt: 2450 zł 

MATA 3 (17-18.06.2023) Koszt: 2450 zł 

Jednorazowa opłata za 3 moduły szkolenia MATA – 7000 zł

REFORMER 1 (11-12.03.2023) Koszt: 2750 zł

REFORMER 2 (20-21.05.2023) Koszt: 2750 zł

REFORMER 3 (17-18.06.2023) Koszt: 2750

Jednorazowa opłata za 3 moduły szkolenia REFORMER – 7800 zł

Opublikowane przez magdapilates

instruktor i trener personalny Pilates, miłośniczka ćwiczeń Pilates i zdrowego aktywnego trybu życia

One thought on “Postaw na Balanced Body

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: