Weekend z ZENGA i Total Barre

Szkolimy się! 😀

W weekend 24-25.09 wybrałam się do Brna w Czechach na warsztaty pilatesowe. W gruncie rzeczy polubiłam te moje podróże, wstawanie w środku nocy, by na 9 już wchodzić przebrana na salę. Polubiłam ostatniego Orlena na A1 i wyboje na trasie do Ostravy. I te remonty toczące się między Ostravą a Brnem, nieprzerwanie od 5 lat 😉

img_1841Rozkład zajęć wyglądał następująco:

sobota:

10:00-12:00 warsztaty ZENGA

13:00-17:00 warsztaty Total Barre (czyli drążki baletowe)

niedziela – same masterclassy:

9:00-10:30 wzmacnianie centrum ciała z technikami tanecznymi

10:45-12:15 ćwiczenia z wykorzystaniem łuku

13:00-17:00 wykład o głębokich stabilizatorach

 

Czy muszę mówić, że było wspaniale? 😉

  1. Studio w Brnie jest taaaakie fajne i w pełni wyposażone w sprzęt STOTT PILATES. Jest 6 reformerów z wieżą, Cadillac, 4 krzesła, beczka, spine correctory i łuki. Na drugiej sali są drążki baletowe.

img_1842

2. zajęcia prowadziła mistrzyni, sama Jennifer Dahl, która przyjechała aż z Torontoimg_1854

 

Jej energia, charyzma, uśmiech, mimika, ruch ciała porywały do ćwiczeń!

Jennifer jest absolutną mistrzynią Pilates, ZENGA i Total Barre. A masterclass z łukiem, szkoda słów, było po prostu czadowo!

Nie muszę mówić, że Jennifer ma boskie ciało? Gdy zdjęła getry i została w samych prawie hot pants, moim oczom ukazały się nieskazitelnie gładkie uda. Wow!

 

3. ZENGA jest super. 

Według tego co mówiła Jennifer, ZENGA jest połączeniem Pilates, Yogi, Ta Chi  technik tanecznych. Brzmi to trochę jak nasze Polskie Mental Body czy bodyART, ale w żaden sposób obu nie przypomina.

Warsztaty ZENGA wykorzystywały małą piłeczkę tzw. stability ball, a ćwiczenia wyglądały mniej więcej tak: ZENGA stability ball

4. Total Barre stał się moim ulubionym treningiem. 

Wykorzystanie drążków baletowych jest ciekawym pomysłem na zajęcia dla osób, które chcą więcej dynamiki, szybszej muzyki, rytmu. Innymi słowy czegoś innego niż na zwykłym Pilates mogą się spodziewać.

A tak ćwiczy Total Barre szef wszystkich szefó w STOTT PILATES, czyli Moira Total Barre.

5. Nie spodziewałam się, że można tak wiele ćwiczeń wykonać na łukach! 

Pozycje stojące i przysiady, lifty. Podpory a w nich pompki, mountain climber, pompki z podskokami, pompki z side crunch! Kurcze, nie wiedziałam, że to wszystko można wykonać z wykorzystaniem łuku… Do tej pory spotykałam te ćwiczenia bardziej w projektach treningów HIIT (High Intensive Interval Training), ale na pewno nie pilatesowych. Także spotkało mnie bardzo miłe zaskoczenie.

I to jest właśnie jeden z argumentów, że należy regularnie jeździć i się szkolić. Otwierają się pewne klapki w mózgu, które pokazują, że ćwiczenia, które znamy na co dzień, można przenieść w zupełnie inne realia i zrobić rewelacyjny trening.

Co prawda w Movimento łuków nie ma, jest za to 6 spine correctorów. Też się dało coś przemycić i na zajęciach Pilates Poziom Wyżej moja kochana grupa zaawansowana mogła posmakować mojej nowo zdobytej wiedzy 😀

6. W Czechach tanio i smacznie jest.

img_1861Więc każdy wyjazd koniecznie wiąże się z wieczornym wyjściem na miasto do jakiejś lokalnej knajpki. Tym razem trafiło na Lokal u Caipli. Niesamowite miejsce, klimat industrialny i pyszne jedzenie.

Kolejny wyjazd do Brna przewiduję na pierwszy weekend grudnia i już nie mogę się doczekać!

Opublikowane przez magdapilates

instruktor i trener personalny Pilates, miłośniczka ćwiczeń Pilates i zdrowego aktywnego trybu życia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: