Podstawy Reformera

Supine Art Work, Kneeling Abdominals Facing Back, Elephant, Cleopatra, Mermaid… Brzmi fajnie? No pewnie! A może pierwszy raz czytasz te nazwy i zastanawiasz się jak właściwie wyglądają te ćwiczenia? Jak wykonać je prawidłowo? Jak właściwie się ich nauczyć? I jak nauczyć ich kogoś innego?

Oczywiście mogłaś już zetknąć się z refromerowymi ćwiczeniami na poziomie podstawowym. Możesz znać nazwy. Ba, nawet sposób ich wykonania. Być może uczęszczałaś na zajęcia grupowe lub indywidualne z wykorzystaniem właśnie tego sprzętu?Ale czy potrafisz odpowiednio wytłumaczyć takie ćwiczenia klientowi i poprowadzić jego trening tak, by każde z ćwiczeń było wykonane poprawnie? To jest właśnie kluczem do sukcesu pilatesowego nauczyciela. Umiejętność odpowiedniego wdrożenia, wytłumaczenia i poprowadzenia klienta w jego treningu. Umiejętność dobrania najlepszych dla niego ćwiczeń. Umiejętność stworzenia płynnego treningu.

Reformer jest najczęściej kupowanym sprzętem do ćwiczeń pilates. Większość trenerów, wyposażając studia, zaczyna właśnie od niego. Reformer także daje genialną bazę i przygotowanie do kolejnych sprzętów jak krzesło czy cadillac.

Zatem przychodzę do Ciebie z kolejnym szkoleniem Balanced Body, tym razem Reformerowym.

Gdy już Twoje ciało i głowa opanowały podstawy, czyli Balanced Body Movement Principles oraz szkolenie MAT 1, MAT 2 i MAT3, możesz wykonać kolejne kroki w przód i rozwinąć swój warsztat wiedzy o ćwiczenia na poziomie podstawowym na reformerze.

2 dni nauki, każdy po 8 godzin, co daje 16 godzin rozumienia, jak wykonywać i jak nauczać ćwiczeń pilates na reformerze na poziomie podstawowym.

Na tym szkoleniu zostaną omówione zagadnienia takie jak:

  • budowa reformera i ustawianie go pod klienta
  • przypomnienie biomechaniki, anatomii i podstaw ruchu
  • ćwiczenia na poziomie podstawowym, w tym ustawienie sprzętu, pozycja wyjściowa klienta, ruch, wskazówki i wizualizacje, cel, modyfikacje oraz przeciwwskazania
  • zasady budowania lekcji i przykładowe lekcje

Jakie są wymagania wstępne?

Dobrze aby przed przystąpieniem do szkolenia wiedzieć na czym polega sam pilates, ale także reformer i chociaż trochę samemu na nim poćwiczyć.

Jakich ćwiczeń możesz się spodziewać? Zobacz na filmiku.

Opublikowane przez magdapilates

instruktor i trener personalny Pilates, miłośniczka ćwiczeń Pilates i zdrowego aktywnego trybu życia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: