1) ruszaj się – wybierz sobie taką formę aktywności, która jest dla Ciebie przede wszystkim osiągalna. Spacer 15 minut dziennie naprawdę wystarcza!

2) jedz świadomie – po prostu pomyśl zanim coś kupisz i zjesz. Nikt nie mówi tu o przygotowywaniu niewiadomo jakich posiłków i przechodzenie na najbardziej skomplikowane rzeczy świata! Jedz z umiarem, świadomie, pełnowartościowo. Kupuj rzeczy zdrowe i jednocześnie smaczne. Jeśli masz taką potrzebę, zamów katering. Nie ograniczaj się do morderczych 1000 kcal dziennie. Najadaj się.

3) oddychaj – pełną piersią! Powoli i spokojnie. Nawet nie wiesz jak wiele dobrego potrafi zdziałać głębokie oddychanie. A jak wspaniale redukuje stres!

4) uśmiechaj się – proste, prawda? Zacznij dzień z uśmiechem i staraj się to robić najczęściej jak się da. Od razu będzie Ci lepiej 

5) bądź dla siebie dobry – po co się katować ciężkimi treningami, restrykcyjnymi dietami i generalnie wmuszaniem w siebie czegoś, co nie daje nam żadnego szczęścia? Znajdźmy swoją strefę dobra i celebrujmy każdy moment dnia, kiedy możemy zrobić mały uczynek właśnie dla siebie