Czego dawno nie było? Oczywiście, że wpisu sprzętowego 😀 A jak dobrze wiecie, trochę nowych sprzętów nagromadziłam. Czasami sama nie dowierzam co ląduje w moim koszyku i zastanawiam się gdzie dodatkowo to wszystko pomieszczę. Czasem jest tak, że jakąś nowość upatrzę u kogoś na relacji IG, a czasami w studio, w którym robię szkolenie. Czasem też przeglądam stronę pilates.com i patrzę co nowego tam wrzucili. Waldemar, polski dystrybutor Balanced Body śmieje się, że jestem jedyną osobą, która zamawia tak dziwne rzeczy 😛 Wszystko to po to, by treningi były jeszcze ciekawsze i bardziej efektywne. Jak do tej pory sprawdza mi się ta zasada idealnie! Dlatego jakiś czas temu do mojego studia zawitał nowy Reformer! Jaki?
Otóż od jakiegoś czasu jestem szczęśliwą posiadaczką Clinicala! Dlaczego szczęśliwą? Bo to naprawdę dobry Reformer! Po intensywnych testach moich, ale również klientów, stwierdzam, że praca z nim jest bardzo przyjemna. Btw, w Stanach, w siedzibie Balanced Body, mówili na niego Infinity, nie Clinical. A Infinity kojarzy mi się z naprawdę dobrym autem 😀
Przebrnęłam w swojej karierze już przez wiele Reformerów. Obecnie, od 3 lat, pracuję na Rialto również od Balancedbodypolska. Sprawdza mi się genialnie! Ale zapragnęłam czegoś innego, dodatkowego i nie żałuję. Obydwa Reformery są świetne i szczerze mówiąc nie jestem w stanie opowiedzieć się za którymś konkretnie. Natomiast chciałabym powiedzieć Wam o różnicach na podstawie tych dwóch Reformerów.
Zanim jednak do tego przejdę, chcę podkreślić, że wybór Reformera powinien być naprawdę dobrze przemyślany. To jest sprzęt na lata i wybór nieodpowiedniego może nas potem irytować. Jak wybrać ten idealny? Odpowiedz sobie przede wszystkim na pytania:
- z jakim klientem pracujesz?
- jaki typ treningów oferujesz?
- jaki cel mają Twoi klienci?
- jaki rodzaj Pilates praktykujesz i nauczasz?
To są pytania, na które warto sobie wcześniej odpowiedzieć. Czy jesteś nauczycielem klasycznym, nowoczesnym czy mieszanym? Czy pracujesz z klientem rehabilitacyjne, prozdrowotnie czy po prostu rekreacyjnie? Czy jego celem jest poprawa siły i ogólnej sprawności, czy też działanie przeciwbólowe? To już pozwoli Ci wybrać pomiędzy reformerem klasycznym a nowoczesnym. Niskim a wysokim. Mocnym a słabszym w oporze.
A teraz przejdźmy do porównania Clinicala i Rialto. Podkreślając, że Clinical vel Infinity powstał z myślą o klientach rehabilitacyjnych.
Zacznijmy od wymiarów i wagi. Już tutaj widzimy znaczące różnice. Clinical jest zdecydowanie masywniejszy w swojej budowie. Zdecydowanie cięższy i przede wszystkim wyższy. Myślę, że jeżeli chodzi o wysokość to będzie ona miała znaczenie szczególnie w pracy z osobami starszymi i z problematycznymi plecami, biodrami czy kolanami. Nie ukrywam, że łatwiej jest położyć się na wyższym łóżku, choć absolutnie nie skreślałabym z tego powodu Rialto.

RAMA – budowa ramy w jednym jak i w drugim przypadku jest bardzo podobna. Oczywiście różnią się one elementami wizualnymi czy materiałem. Aczkolwiek budowa jest praktycznie taka sama. Wspomnieć jednak muszę, że w przypadku Clinicala rama dostępna jest w 3 wysokościach – 36, 46 lub 61 cm . Natomiast w Rialto ma ona wysokość 36 cm.
RUCHOMA PLATFORMA – zarówno w jednym, jak i drugim Reformerze, platforma pracuje niezwykle cicho. Wyposażone w wyściełany zagłówek wspierający szyję i głowę podczas ćwiczeń. Tapicerka łatwa do utrzymania w czystości. W Clinicalu wózek jest szerszy i bardziej twardy niż w Rialto.
SPRĘŻYNY – W przypadku Clinicala w zestawie są sprężyny: niebieska (1 szt. – lekki stopień oporu), czerwone (3 szt. – średni stopień oporu), żółta (1 szt. – bardzo lekki stopień oporu) oraz zielona (1 szt. – duży stopień oporu).
W przypadku Rialto w zestawie znajdują się sprężyny: czerwone (3 szt. – średni stopień oporu), niebieska (1 szt. – lekki stopień oporu) oraz zielona (1 szt. – duży stopień oporu).
PORĘCZ I SYSTEM MOCOWANIA SPRĘŻYN – Rialto ma poręcz w jednym miejscu regulowaną w kilku ustawieniach od pionu po poziom. Systemem mocowania sprężyn jest drążek, którym można zamocować na 3 odległościach.
Clinical ma poręcz szerszą niż Rialto, regulowaną w taki sam sposób, jednak przesuwaną po całej długości ramy. System mocowania sprężyn to specjalnie przesuwany drążek.
WYPOSAŻENIA DODATKOWE – Rialto jest wyposażone w pudło wykonane z trwałej i lekkiej pianki o dużej gęstości oraz w 1 czarny bawełniany pas utrzymujący stopy. Do linek jest zaczepiona pojedyncza rękojeść.
Clinical posiada skrzynię do ćwiczeń wyposażoną w metalowe uchwyty, pokryta cienką pianką o dużej gęstości. Dodatkowa platforma dla stóp pokryta antypoślizgowym tworzywem, zapewniająca większą powierzchnię do ćwiczeń w pozycji stojącej. W zestawie jest też od razu Jumpboard. Linki mają zaczepione na karabińczyki podwójne, miękkie rękojeści.
RIALTO


CLINICAL




Obydwa Reformery są totalnie warte zakupu, pracuje się na nich naprawdę rewelacyjnie. I z czystym sumieniem je polecam 😉