Idą wielkie zmiany – BBMI

Nadszedł ten czas, by wreszcie zdradzić mój prawdziwy cel wyjazdu do Stanów w lipcu tego roku. Cel, z którym wiążą się duuuuże zmiany w moim pilatesowym życiu, ale także w pilatesowej karierze wielu innych osób.

Jak być może wiesz, do Stanów pojechałam na dwa tygodnie. Pierwszy był tygodniem dla mnie, trochę zwiedzania, trochę odpoczywania i przede wszystkim jeżdżenie na treningi do innych nauczycieli. Jednakże drugi tydzień spędziłam w Sacramento, sercu firmy Balanced Body. Tam przez 8 dni, codziennie przez 8 godzin, uczyłam się jak uczyć innych ćwiczeń na macie i na reformerze. I tu jest to magiczne słowo – uczyłam się jak uczyć. Gdyż finalnie, po zakończeniu szkolenia, zostałam tak zwanym BBMI, czyli Balanced Body Master Instructor, zyskując uprawnienia do prowadzenia szkoleń Balanced Body. Co to oznacza? Że od teraz jestem szkoleniowcem Balanced Body i mogę prowadzić w ich imieniu szkolenia (na chwilę obecną z maty i z reformera) zakończone egzaminem dającym uprawnienia międzynarodowe. Cieszysz się? 😀 Bo ja baaaardzo! 😀

SZKOLENIA BALANCED BODY WITAJCIE W CENTRALNEJ POLSCE! 😀

Jak to teraz będzie wyglądać? W ofercie pojawią się nowe szkolenia z zakresu podstawowych zasad ruchu, maty i reformera. Opowiem Ci teraz pokrótce o nich.

BASIC MOVEMENT PRINCIPLES (16h)

Czyli szkolenie z podstaw ruchu. Jest to ogólny wstęp, tak bardzo ważny w późniejszej pracy instruktora pilates i nie tylko, gdyż przyda się do każdej formy nauczanego ruchu. To dwudniowe szkolenie zawiera informacje o ćwiczeniach pre pilates, o anatomii oraz o ruchu. I co jest bardzo ważne, w trakcie tego szkolenia omawiane będą zagadnienia jak prowadzić trening, jak dawać wskazówki, by klient je zrozumiał i jak nauczać ruchu. Aby podejść do egzaminu z maty czy reformera trzeba to szkolenie ukończyć.

Podzielone jest na 5 modułów:

  • Ruch całego ciała
  • Integracja tułowia
  • Trening dolnych partii ciała
  • Trening górnych partii ciała
  • Mobilność i regeneracja

BALANCED BODY MAT INSTRUCTOR TRAINING – szkolenie dotyczące ćwiczeń Pilates na macie, które składa się z 3 poziomów zaawansowania (podstawowego, średniozaawansowanego i zaawansowanego oraz pracy z drobnym sprzętem). Celem szkolenia jest przedstawienie i nauczenie ćwiczeń Pilates wykonywanych na macie, jak również ich modyfikacji i wariacji.

Oczywiście Basic Movement Principles jest również brany pod uwagę do całościowego kursu maty i reformera.

MATA 1 – poziom podstawowy i średniozaawansowany (16h)

To wprowadzenie do świata Pilates. Nauka zasad Pilates oraz podstawowych i średniozaawansowanych ćwiczeń na macie oraz ich podstawowych modyfikacji. Ale to także poznanie historii Józefa Pilatesa i stworzonych przez niego ćwiczeń. W programie tym uwzględnia się również naukę pracy z klientem oraz sposób prowadzenia zajęć grupowych dla seniorów, kobiet w ciąży czy po porodzie.

MATA 2 – poziom średniozaawansowany i zaawansowany (16h)

Nauka ćwiczeń z poziomu średniozaawansowanego i zaawansowanego oraz ich modyfikacje. Podstawą przystąpienia do tego kursu jest oczywiście ukończenie programu MATA1.

MATA 3- dodatkowe sprzęty (16h)

Jako wisienka na torcie, trzecie szkolenie z maty uczy wykorzystywania w treningu Pilates drobnego sprzętu jak magic circle, roller, taśma elastyczna czy piłeczka. Poszerza ono nie tylko wiedzę uczestnika, ale także jego wyobraźnię i umiejętność tworzenia treningu bardziej urozmaiconego, siłowego, uelastyczniającego czy stabilizującego.

Cały program Maty obejmuje:

  • naukę ćwiczeń na macie, ich modyfikacji i wariacji z drobnym sprzętem
  • naukę pracy z klientem indywidualnie oraz w grupach
  • naukę poprawnego konstruowania treningu, nauczania go, dawania odpowiednich wskazówek klientowi
  • naukę pracy z klientem starszym, kobietami w ciąży oraz osobami ze schorzeniami

Łączna liczba godzin kończąca program maty to 134 godziny.

BALANCED BODY REFORMER INSTRUCTOR TRAINING – to szkolenie uczące obsługi reformera i nauki ćwiczeń na nim na 3 poziomach zaawansowania (podstawowym, średniozaawansowanym i zaawansowanym).

REFORMER 1 (16h) – poziom podstawowy

To wprowadzenie do ćwiczeń na reformerze, czyli przede wszystkim zapoznanie się ze sprzętem (budowa i obsługa) oraz nauka ćwiczeń na poziomie podstawowym w pozycjach leżącej, siedzącej i stojącej.

REFORMER 2 (16h) – poziom średniozaawansowany

To nauka ćwiczeń z poziomu średniozaawansowanego i zaawansowanego oraz modyfikacji poznanych ćwiczeń do pracy z klientami zmagającymi się z problemami kręgosłupowymi, seniorami, kobietami w ciąży i po porodzie.

REFORMER 3 (16h) – poziom zaawansowany

Nauka ćwiczeń pilates na reform erze na poziomie zaawansowanym i super zaawansowanym.

Łączna liczba godzin kończąca program Reformer to 214 godzin (nie wliczając anatomii).

Aby uprościć, można od razu ubiegać się o tytuł instruktora maty i reformera i wtedy ścieżka edukacyjna wygląda następująco:

Już niebawem na stronie magdalenanowakpilates.pl pojawi kalendarz szkoleń Balanced Body oraz ich ceny! Bądźcie czujni!

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania dotyczące szkoleń zapraszam do kontaktu ❤️

Ja swój upragniony certyfikat zawieszam na ścianie, a Was zapraszam na świetne szkolenia od nowego roku!

Opublikowane przez magdapilates

instruktor i trener personalny Pilates, miłośniczka ćwiczeń Pilates i zdrowego aktywnego trybu życia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: