PILATESOWY SPRZĘT – SPINE CORRECTOR I COREALIGN.

Był już Cadillac, Arm Chair i Ladder Barrel. Pora na kolejne dwa z moich pilatesowych cacuszek!  Spine corrector i Corealign.

O ile spine corrector jest dość znanym elementem wyposażeń pilatesowych sal to i tak CoreAlign wprowadza nową świeżość.  Nie ukrywam moje studio jest pierwszym w Polsce posiadającym właśnie tę przecudowną maszynę. Czy mi się sprawdził dowiesz się w dalszej części wpisu;)

Zacznijmy od znanego poczciwego Spine correctora.

„RYBKA” niepozorna i niezawodna. Spine corrector, nazywany przeze mnie również rybką, bo moim zdaniem właśnie ją przypomina (choć ten wygląda bardziej jak wieloryb a nie drobna rybka  ). To mały niepozorny sprzęt, który daje dużo dobrego.

Rodzajów spine correctorów jest kilka, a różnią się dosłownie drobnymi szczegółami wizualnymi. Niby drobnymi, ale jednak zmieniają formę wykonywanych ćwiczeń. Zastosowanie się absolutnie nie zmienia.

JAK ZBUDOWANY JEST SPINE CORRECTOR?

Mój egzemplarz posiada wdzięczną nazwę „Clara Barelle Lite”. Wykonany jest z wygodnej, trwałej czarnej pianki o dużej gęstości. W jego budowie zawiera się tzw „wysoki łuk” oraz pionowe wycięte uchwyty. Jego wymiary zapewniają lepsze podparcie kręgosłupa lędźwiowego, bardziej precyzyjne umieszczenie miednicy i bezpieczniejsze przedłużenie kręgosłupa. Jego ogromną zaletą jest jego waga. To aż 2 kg 

Dzięki temu jest poręczny do użytkowania i przenoszenia, co znaczy, że wyciągam go spod Cadillaca i jedną ręką stawiam na nim! Ha! Bardzo to ergonomicznie przemyślane! 

Spine corrector jest sprzętem wykorzystywanym do wykonywania ćwiczeń wydłużających i wzmacniają tułów, ramiona, plecy i nogi, jednocześnie korygując lub przywracając naturalną krzywiznę kręgosłupa. Jest idealnym narzędziem do wyrównywania i mobilizacji kręgosłupa. Może również pomóc w poprawie postawy. Ma genialne zastosowanie do wszelakich rollowań, brzuszków, side bendów, przeprostów i wzmacniania pośladków -> czy wymieniłam właśnie 90% pilatesowych ćwiczeń?  Dodatkowo można na nim pracować stawiając go na Reformerze czy Cadillacu i wykorzystywać sprężyny/linki do modyfikacji znanych ćwiczeń.

Podsumowując. Jest to niewielki sprzęt z dużymi możliwościami. Jeżeli tylko poznasz jego szeroką możliwość zastosowania i będziesz umiał to wykorzystać w praktyce to z pewnością będzie to często użytkowany przez Ciebie sprzęt. No i nie ukrywam, że fakt, że Sprzęt Balanced Body Polska ma w ofercie piankowe ułatwił mi życie 

 

Ćwiczeń i ich kombinacji przy użyciu Spine correctora jest mnóstwo. Natomiast chciałabym Ci zaprezentować kilka moich, może Ci się przydadzą 🙂

 

 

 

Na drugi ogień idzie sprzęt, który jako pierwszy w Polsce zawitał właśnie w moim studiu. Jest to ogromna radość, ale i wyzwanie! Użytkowania i ćwiczeń uczyłam się od nauczycieli z poza Polski.

Corealign jest moim zdaniem uzupełnieniem pilatesowego wyposażenia i zdecydowanie uzupełnieniem treningu cardio oraz rehabilitacji. Jest niezwykle unikalnym narzędziem do edukacji ruchowej. Mam wrażenie, że ten sprzęt idealnie ukazuje współpracę ciała z umysłem. A ćwiczenie na nim wymaga sporej koncentracji! Wystarczy, że raz się zdekoncentrujesz a tubingi Cię szarpną i możesz stracić równowagę!

CoreAlign został opracowany przez Jonathana Hoffmana, fizjoterapeutę, z przekonaniem, że ciało funkcjonuje i leczy się najlepiej, gdy ruchy są anatomicznie prawidłowe i zrównoważone. Ćwiczenia zostały zaprojektowane tak aby stworzyć harmonię między kontrolowaną stabilnością, a dynamiczną mobilnością, w wyniku czego powstaje mocne, zdrowe i tętniące życiem ciało.

JAK ZBUDOWANY JEST COREALIGN?

Posiada dwa niezależne wózki, które poruszają się płynnie po torach na platformie oraz drabinę do podtrzymania. Ćwiczenia wykonywane są stopami lub rękami na wózkach. Opór wózków można łatwo ustawić na odpowiednim poziomie dla każdego ćwiczenia i klienta, tworząc niezwykle szeroki zakres wyzwań ruchowych. Dzieje się tak, gdyż do wózków podpina się tubingi. Są ich 3 rodzaje, co oznacza 3 różne moce. Do jednego wózka można podpiąć aż6 tubingów. Charakterystycznym dla CoreAligna jest fakt, że ćwiczenia wykonuje się głównie na stojąco. Prowadzi to do poprawy funkcjonalnego ruchu ciała takiego jak chodzenie czy bieganie.

CO SIĘ DZIEJE PODCZAS ĆWICZEŃ NA COREALIGN?

Poprawia się:

* równowaga ciała,

* wydolność tlenowa,

* elastyczność i postawa.

Pomimo faktu, że posiadam go już jakiś czas. To wciąż się go uczę i poznaje jego możliwości. Tak jak wyżej pisałam jest fajnym uzupełnieniem pilatesowego wyposażenia i na pewno warto spróbować na nim popracować, by się przekonać jak działa!

Myślę, że jesteś ciekaw jak mogą wyglądać ćwiczenia na CoreAlign, dlatego pozwoliłam sobie nagrać kilka filmików z ćwiczeniami, które wprowadzam moim klientom przy okazji treningów 🙂 BALANCEDBODYPOLSKA dziękuję za nowe możliwości pracy! 

 

 

 

Opublikowane przez magdapilates

instruktor i trener personalny Pilates, miłośniczka ćwiczeń Pilates i zdrowego aktywnego trybu życia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: