PILATESOWY SPRZĘT – KRZESŁO I PED-O-PULL

Pora na porcję sprzętowych nowinek 🙂

Dziś zestawiłam ze sobą dwa sprzęty, które mają dwa różne spektrum działania.  Jeden z nim jest Ci myślę, że dobrze znany, drugi natomiast to taka wisienka na torcie. Mało spotykany, szczególnie w Polsce. Natomiast w zastosowaniu niezwykle unikatowy. Jednymi słowy przedstawię Ci świat znany i ten mniej znany. Jeden i drugi ma wiele plusów, a jakich? Dowiesz się w dalszej części wpisu 😉

 

Zacznę od sprzętu bardziej nam znanego czyli krzesła.

Krzesło pilates to niezwykle wszechstronne urządzenie. Na tym urządzeniu jesteś w stanie trenować całe ciało!

Pozornie niewielkie kryje w sobie wiele możliwości. Jest uznawane za jedną z najbardziej wymagających maszyn do Pilatesu. Możesz na nim zarówno poprawić swoją wydolność, kondycję oraz wykonać trening typowo rehabilitacyjny.

JAK ZBUDOWANE JEST KRZESŁO?

Krzesło w swej budowie posiada siedzisko i ruchomy podnóżek mocowany za pomocą sprężyn, które w miarę potrzeb możemy poddawać różnemu oporowi. Jest dość wąskie i wysokie, co automatycznie sprawia, że staje się większym wyzwaniem dla osoby ćwiczącej. Może mieć rączki (co zdecydowanie ułatwia pracę dla osób początkujących), jeden lub dwa pedały połączone ze sobą (co zwiększa ilość możliwych do wykonania ćwiczeń), 2 lub 4 sprężyny (co daje duże możliwości modyfikowania oporu pod potrzeby klienta).

Krzesło pilates daje nam możliwość rozciągania i wzmacniania takich grup mięśniowych, w przypadku których nie sprawdzają się tradycyjne techniki i sprzęty.

Być może masz już swoje sprawdzone ćwiczenia na tym sprzęcie. Natomiast postanowiłam pokazać Ci te, które ja lubię i często wprowadzam swoim klientom do treningu. 

 

 

Znane krzesło za nami a przed nami nowy, ciekawy ląd, Ped-o-Pull.

Ped-o-Pull czyli sprzęt, który jest raczej tym rzekłabym niszowym. Ale nie mogłam się powstrzymać przed zakupem! Planując rozkład mojego nowego studia, wiedziałam jedno! Chce mieć miliony możliwości! Chce żeby moje studio było zaopatrzone na 100%! Jak postanowiłam, tak zrobiłam W moich progach zagościł Ped-o-Poll.

Jest to sprzęt, który stanowi nie lada wyzwanie dla stabilności ciała w funkcjonalnej pozycji stojącej.

JAK ZBUDOWANY JEST PED-O-PULL?

Ped-o-pull składa się z platformy, czyli podstawy pedopulla i stojaka, który ma dwie sprężyny z uchwytami. Podczas wykonywania ćwiczenia, pacjent staje na platformie, opierając się na drążku, a następnie wykorzystuje uchwyty przymocowane do sprężyny. Może również stawać bokiem lub przodem do stojaka, a nawet siedzieć na podstawie.

Podobnie jak wiele elementów wyposażenia Josepha Pilatesa, jest on prosty, ale genialny! Rzuca całe mnóstwo wyzwań ciału w celu zapewnienia wydajnego, zrównoważonego ruchu. Jest niezwykle wszechstronny. Możesz wykonać na nim proste, ale również bardzo zaawansowane ćwiczenia.

Ped-o-pull jest szczególnie dobry do pracy nad wyrównaniem pozycji stojącej, wzmacniania mięśni wokół obręczy barkowej oraz do wzmacniania mięśni centrum ciała!

 I tu wkraczam ja cała na chabrowo-czarno ;p z prezentacją kilku ćwiczeń na tym unikacie:)

Opublikowane przez magdapilates

instruktor i trener personalny Pilates, miłośniczka ćwiczeń Pilates i zdrowego aktywnego trybu życia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: