PILATESOWY SPRZĘT-AIRPLANE BOARD

Jestem sprzętowym freakiem! Jak dobrze wiesz, moje studio to mój drugi dom i mój plac zabaw. Miejsce, w którym Ci pomagam i rozwijam siebie. Uważam, że sprzęt, a szczególnie dobry sprzęt, to podstawa. To już nawet nie chodzi o kwestie wizualne, choć one też są istotne. Bo jednak przyjemniej jest robić trening i dochodzić do zdrowia w dobrym, miłym i zadbanym otoczeniu. Tak, otoczenie ma ogromne znaczenie w powrocie do zdrowia. Choć nie często się o tym mówi. Natomiast oprócz tych wizualnych walorów są jeszcze te praktyczne. Porządny sprzęt nie psuje się co chwilę, porządny sprzęt to komfort psychiczny, że nie musimy zastanawiać się czy zaraz jakaś część nie odpadnie i nie uderzy w klienta.

Każdy kąt mojego studia wyposażony jest w sprzęt od Balancedbodypolska.

Dlaczego akurat Balancedbodypolska?

To moje trzecie studio 🙂 Tworząc je wiedziałam dokładnie czego chcę, jakiego sprzętu szukam i czego oczekuję. Dostęp do internetu ma obecnie praktycznie każdy i nie jest filozofią wyszukać potrzebnych nam rzeczy. Jednak filozofią jest znalezienie sprzętu, który się sprawdzi i którego zakupu nie będziemy żałowali. Dlatego ja skorzystałam z najlepszej możliwej opcji. Z polecenia. Jeżeli jakiś sprzęt sprawdził się u kogoś i jeżeli mam na to dowody to zdecydowanie bardziej mnie to przekonuje do zakupu. W dodatku sprzęt od Balancedbodypolska nie kosztuje miliona monet! A wyposażając całe studio od podszewki również to brałam pod uwagę.

Minął rok a mój zachwyt tą firmą nie maleje! Szczególnie dlatego, że widzę jak bardzo się rozwijają, a ich asortyment stale rośnie! I bardzo dobrze! Nie przepadam za myśleniem, że tylko to co stare jest dobre. Dobry jest rozwój! Przecież świat i nasze potrzeby też się zmieniają. Dlatego jeżeli jest coś nowego w asortymencie Balancebodypolska to muszę to mieć!

CZYM JEST AIRPLANE BOARD?

Airplane Board to powiedziałabym sprzęt z kategorii tych urozmaicających, dających dodatkowy bodziec.

Jest niezwykle lekki i poręczny. W dodatku jest niewielki, więc nie zabierze Ci zbyt dużo przestrzeni.

Airplane Board Balancedbodypolska

Już samo jego wykonanie jest satysfakcjonujące. Jest po prostu porządny.

Składa się z

  • drewnianej platformy (drewno nie jest lakierowane, ale też nie jest szorstkie, przez co nie wyślizguje i nie rani stóp podczas użytkowania),
  • solidnego, plecionego paska (jest zrobiony z elastycznej gumy, tak aby łatwo było włożyć w niego stop, ale jednocześnie by porządnie je utrzymywał i nie dawał wrażenia wypadnięcia),
  • dwóch zaczepów do sprężyn,
  • czterech śrub trzymających wszystko w ryzach.

ZASTOSOWANIE BUDOWY AIRPLANE BOARD

Airplane Board Balancedbodypolska

Taka budowa tego małego cuda pozwala na wykonywanie ćwiczeń z większą kontrolą, wymuszając równomierną pracę podczas korzystania z urządzenia Cadillac lub Tower.

Drewniana podstawa służy do większego wsparcia łuku stopy.

Miękkie, ale trwałe paski utrzymują stopy w bezpiecznym położeniu, bez poświęcania ogólnego komfortu użytkownika.

Airplane Board Balancedbodypolska

ĆWICZENIA Z UŻYCIEM AIRPLANE BOARD

Airplane board idealnie sprawdza się w ćwiczeniach nóg. Potrafi ułatwić lub utrudnić ćwiczenie wcześniej wykonywane z rękojeściami. Wymusza większą kontrolę wykonywanego ruchu, gdzie obie nogi muszą pracować w ten sam sposób, z tą samą siłą. Dla mnie użycie Airplane board utrudniło podstawowe ćwiczenia, wyrównanie napięcia na obu nogach wywołało większą kontrolę ruchu, co zaskutkowało jego utrudnieniem. Dla części moich klientów jednak ruch był łatwiejszy do wykonania, gdyż nie musieli koncentrować się na koordynacji dwóch, osobno pracujących nóg. Ciekawe jak różnie reagują ciała i mózgi 😉

  1. Sekwencja bend&stretch, lower&lift i cirlce.

2. Bend&stretch ze wznowień miednicy

3. Short spine

Trening z wykorzystaniem Airplane Board

CZY WARTO GO MIEĆ?

Oczywiście, że warto!

Od kiedy go mam używam go codziennie. Fajnie sprawdza się w urozmaicaniu ćwiczeń na Cadillacu lub generalnie z wieżą. Wypróbowałam go nie tylko na klientach, ale również na sobie. Stabilizacja i kontrola ruchów podczas treningu jest naprawdę duża i odczuwalna. Jest genialny do pracy z klientami skoliotycznymi.

Myślę, że jest to fajny sprzęt wspomagający efektywność treningów.

Opublikowane przez magdapilates

instruktor i trener personalny Pilates, miłośniczka ćwiczeń Pilates i zdrowego aktywnego trybu życia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: