PILATES W CIĄŻY TRYMESTR 3 – ĆWICZENIA

Trzeci trymestr to ostatnia prosta. Brzuch już jest tak duży, że spokojnie mogłabym przebrać się za Świętego Mikołaja i rozdawać prezenty 😉 Trzeci trymestr jest trymestrem najtrudniejszym dla ciała kobiety, szczególnie kręgosłupa. Duży brzuch może wygląda słodko i Mikołajowo ale jest też ciężki i ogranicza ruchy. Dziecko jest już naprawdę duże i szybko przybiera na masie. Funkcjonowanie w tym okresie to już głównie wyczekiwanie dnia porodu, głównie właśnie ze względu na niewygodę, bóle kręgosłupa czy spuchnięte stopy i dłonie. No i chciałoby się już zobaczyć i przytulić maleństwo.

Pomimo gabarytów trzeci trymestr to nie czas na leżenie. Z resztą jeżeli mnie obserwujesz to widzisz, że ja cały czas pozostaję aktywna fizycznie (nie mam przeciwskazań co do aktywności w ciąży). Ćwiczenia w trzecim trymestrze powinny być ukierunkowane na moment kulminacyjny, który niebawem nadejdzie czyli poród. Warto też dowiedzieć się w jakiej formie są nasze mięśnie dna miednicy, w tym celu polecam wybrać się do fizjoterapeuty uroginekologicznego . Ja sama żałuję, że skorzystałam z takiej wizyty się dopiero przy drugiej ciąży.

Chciałabym Ci przedstawić trzy filmiki z 20 minutowymi treningami idealnymi dla kobiet w trzecim trymestrze ciąży. Na filmikach przedstawiłam ćwiczenia, które możesz wykonać sama w domu. Każdy z treningów możesz wykonywać naprzemiennie, być może któreś ćwiczenia będą dawały akurat Tobie najlepsze rezultaty i samopoczucie.

Zestaw Ćwiczeń NR 1 :

Czego potrzebujesz: maty, spine correctora/stołeczka/dużej twardej poduszki, ringo, taśmy

Zestaw Ćwiczeń NR 2 :

Czego potrzebujesz: dużej piłki

Zestaw Ćwiczeń NR 3 :

Czego potrzebujesz: maty, dużej piłki, taśmy

Pamiętaj, że trening ma być przyjemnością. Jeżeli nie czujesz się dobrze, odpocznij, nabierz sił, zrób coś relaksującego. Słuchaj swojego organizmu on wskaże Ci drogę, którą chce podążać.

Opublikowane przez magdapilates

instruktor i trener personalny Pilates, miłośniczka ćwiczeń Pilates i zdrowego aktywnego trybu życia

One thought on “PILATES W CIĄŻY TRYMESTR 3 – ĆWICZENIA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: