PILATES W ŁODZI

Szukasz dla siebie odpowiedniego miejsca i trenera?

Chcesz być prowadzony przez osobę z odpowiednim doświadczeniem i wiedzą?

Zależy Ci aby poprawić swoją sprawność fizyczną w sposób bezpieczny dla Twojego zdrowia?

Jesteś w trakcie dokonywania wyboru operacja na kręgosłup czy rehabilitacja?

 

Nastały czasy, w których instruktorem może zostać dosłownie każdy. Dodatkowo szkolenia potrafią trwać weekend. Ile wiedzy możesz zyskać ucząc się czegoś nowego przez 2 dni? Zero. A ile osób dogłębnie i dokładnie sprawdza kwalifikacje trenerów, z którymi chcą ćwiczyć? Może z 10%… Dobry instruktor jeździ regularnie na szkolenia, przerabia poznany materiał, wprowadza go potem do pracy, czyta książki branżowe, ogląda filmy, ćwiczy sam oraz ćwiczy z kimś lepszym.

Odpowiednie miejsce i odpowiednia opieka to gwarancja sukcesu, fizycznego i psychicznego. Trener personalny/fizjoterapeuta to osoba, której powierzasz swoje zdrowie. Domyślam się, że jest ono dla Ciebie ważne, dlatego też ważnym powinien być aspekt doboru miejsca i trenera.  Będąc trenerem i fizjoterapeutą od 15 lat lat doskonale rozumiem osoby, które nie mogą zagrzać miejsca w jednym z klubów/u jednego trenera. Osób oferujących swoje usługi jest wiele, ale takich, których wiedza pomoże nam a nie zaszkodzi, już można liczyć na palcach. Często trafiają do mnie osoby po “traumatycznych” przejściach z innymi trenerami. Często takie osoby zamiast w lepszej formie przychodzą do mnie z dodatkowymi bonusami w postaci wypadających dysków, problemów z kolanami… Poprawianie czyjejś pracy… Serio nie chciałabym tego robić. Nie chce też nikogo oceniać, ale decydując się na tak odpowiedzialny zawód, trzeba też odpowiedzialnie podejść do tego jakie mamy zaplecze wiedzy. O ile osobie zdrowej brak wiedzy i doświadczenia trenera mocno nie zaszkodzi, tak już podejmując się współpracy z osobą: z wadą postawy, rwą kulszową, dyskopatią i innymi schorzeniami, może ją mocno skrzywdzić. Instruktorzy, to słowo do Was – bądźmy tego świadomi i w momencie ewidentnych braków wiedzy po prostu idźmy się doszkalać!

 

IMG_9445
fot.1. Frotnowe wejście i ogród Movimento Pilates Magdalena Nowak.

 

Wzięłam udział w około 100 warsztatach, na których uzupełniałam, systematyzowałam i poszerzałam swoją wiedzę. Pomimo ukończenia licznych szkoleń i warsztatów
nieustannie się kształcę. Jeżeli mam możliwość tj czas i pieniądze, to bez chwili zastanowienia zapisuje się na warsztaty, webinary, lekcje online. Dosłownie wszystko dzięki czemu mam możliwość zgłębić

wiedzę. Moimi nauczycielami są osoby z poza Polski. Nasz kraj powoli adaptuje się do pilatesu jako formy rehabilitacji.  Poza granicami temat jest już dużo szerzej znany i promowany.

 

fot2. Certyfikaty szkoleń i kursów.
fot2. Certyfikaty szkoleń i kursów.

 

Pilates prozdrowotny to coś w czym się specjalizuję. Moje treningi opierają się na KINEZYTERAPII czyli na leczeniu ruchem. Ćwiczenia w zależności od schorzenia i stopnia zaawansowania klienta są odpowiednio dostosowywane. Treningi wykonywane są w oparciu o sprzęt pilates tj. (reformer, cadillac, krzesło, pedopull, spinecorrector, corealign, ladder barrel, footcorrector, toecorrector).

A jak wygląda moje Studio? 

 

 

Często trafiają do mnie osoby, dla których jestem ostatnią deską ratunku! Gdy lekarze twierdzą, że schorzenie kwalifikuje się jedynie do operacji.

Duża część moich klientów to również Ci, którzy już poddali się operacji i niestety ale w ich funkcjonowaniu nie za wiele się zmieniło, a wręcz się pogorszyło…

Wiek w moich progach również nie ma znaczenia 🙂 Trening przeprowadzę z ogromną radością z osobą młodą, jak i tą w podeszłym wieku!

 

Praca jest moją pasją dlatego robię to z takim zaangażowaniem 😉

CZY MOGĘ SIĘ POSZCZYCIĆ MIANEM NAJLEPSZEGO MIEJSCA Z PILATESEM W ŁODZI?

To możesz sprawdzić!  Przyjedź i przekonaj się 😉

Opublikowane przez magdapilates

instruktor i trener personalny Pilates, miłośniczka ćwiczeń Pilates i zdrowego aktywnego trybu życia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: