PILATESOWY SPRZĘT – REFORMER

Przyszedł czas na ostatni sprzęt w mojej kolekcji (przynajmniej na ten moment)

Nie bez powodu zostawiłam go na koniec. Jest to bowiem wisienka na torcie! Sprzętowy absolutny must have!!!

Jeżeli słyszałeś o pilatesie, to na bank słyszałeś też o reformerze. Jeżeli natomiast słyszysz o tym po raz pierwszy, to bez obaw zaraz się o nim dowiesz czegoś więcej

 

PILATES REFORMER – to nic innego jak drewniana rama w kształcie łóżka, posiadająca płaską platformę zwaną wózkiem. Platforma wyposażona jest w kółka, które znajdują się w łożyskach wewnętrznych ramy łóżka. W budowie reformera możemy wyróżnić takie części jak: belka, boki na ramiona oraz sprężyny. Te wszystkie części grają ogromną rolę podczas ćwiczeń na tym sprzęcie.

Poręcz – ruchomy element na jednym końcu łóżka, na którym opiera się dłonie lub stopy.

Zaramienniki – są elementami ułatwiającymi utrzymanie stabilnej pozycji podczas wykonywania ćwiczeń. W pozycji leżenia na plecach opierają się o nie barki.

Podgłówek – służy głównie do opierania na nim głowy.

Sprężyny – są jednym z najważniejszych elementów reformera. Dzięki zestawom sprężyn o różnej sile sprężystości, można dostosować poziom oporu do indywidualnych potrzeb klienta, podczas popychania lub ciągnięcia wózka wzdłuż ramy. Części w reformerze są regulowane tak aby można było dostosować je do różnych rozmiarów ciała i różnych poziomów umiejętności. Masa ciała i opór sprężyn powodują, że wózek jest mniej lub bardziej trudny do poruszania, dlatego właśnie na reformerze można ćwiczyć będąc na każdym poziomie zaawansowania.

Na reformerze można wykonywać ćwiczenia w pozycji leżącej, siedzącej,klęcznej czy nawet stojące. Ta wszechstronność powoduje, że ilość ćwiczeniowych kombinacji jest praktycznie bez limitu.

Jego zastosowanie jest wszechstronne. Możemy skupiać się na ćwiczeniach generujących siłę czy dających elastyczność ciału. Ważny jest również fakt, że dzięki treningom na reformerze możesz znacznie poprawić swoją koordynację czy równowagę.

 

CZY WARTO ĆWICZYĆ NA REFORMERZE?

Reformer to urządzenie dzięki, któremu skutecznie wykonasz trening medyczny. Co mam na myśli mówiąc trening medyczny? Jest to nic innego jak rehabilitacja. A dokładnie kinezyterapia. Ilość kombinacji ćwiczeń i możliwości jakie daje refomer powoduje, że możemy na nim ćwiczyć posiadając wadę postawy, ale również będąc po operacji np kręgosłupa czy kolana. A ćwiczenia niezależnie od schorzenia możemy dostosować tak, aby były jak najbardziej skuteczne. Ćwiczenia na refomerze pomagają zrozumieć jak działa nasze ciało. Dostaje wiadomości od klientów, że po treningu na reformerze czują mięśnie, o których nie mieli pojęcia, że istnieją 😛 Reformer to nie maszyna, na której liczy się ilość założonego obciążenia, na reformerze liczy się precyzja ruchu. Skupienie się na dokładności powoduje, że uczysz się prawidłowego wzorca ruchowego. Nie ma mowy o kontuzjach. Moim zdaniem jest to forma nadawania naturalnego zdrowego wyglądu ciału połączona z rehabilitacją i świadomością swojego ciała.

 

ILE KOSZTUJE REFORMER?

Ceny reformerów wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Ja swój egzemplarza zakupiłam u BalancedBodyPolska a jego nazwa to: Rialto Reformer . Jeżeli nie jesteś przekonany do zakupu reformera ponieważ nie miałeś z nim styczności, to spróbuj wyszukać w swoim mieście miejsca, w którym można spróbować takiej formy ruchu. Zapoznaj się z tym sprzętem a zobaczysz, że się polubicie (u mnie była to miłość od pierwszego wejrzenia!). Jeżeli zdecydujesz się na kupno a Twoja wiedza na temat ćwiczeń na reformerze jest jeszcze początkująca to pamiętaj, że zawsze masz możliwość trenowania online z wykwalifikowanymi trenerami. Ja sama prowadzę takie zajęcia , więc jeżeli już posiadasz reformer i chcesz ze mną potrenować to napisz do mnie: magda.pilates@gmail.com ! Przy zakupie reformera pamiętaj, że to wydatek na lata i to na dodatek taki, który ma pozytywny wpływ na Twoje zdrowie. A jak wszyscy dobrze wiedzą zdrowie jest bezcenne!

 

JAK ĆWICZYĆ NA REFORMERZE? 

Mam dla Ciebie klika propozycji ćwiczeń na reformerze. Oczywiście tak jak wspominałam, możliwości są nieograniczone. Pokazanie wszystkich opcji byłoby nierealne!

 

 

 

 

Reformer jest niezwykle wyjątkowym urządzeniem z ogromną ilością funkcji. Nie ma opcji, że mogłabym się go pozbawić!

Opublikowane przez magdapilates

instruktor i trener personalny Pilates, miłośniczka ćwiczeń Pilates i zdrowego aktywnego trybu życia

2 myśli w temacie “PILATESOWY SPRZĘT – REFORMER

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: