NECK STREATCHER – PILATESOWY SPRZĘT

Kolejny post z serii „Magda znowu nakupowała sprzętów i testowała”. Aż dziwne, że jeszcze nikt nie napisał, że jestem sprzętoholiczką ;p Bo wiecie, ktoś musi to robić, co by inni mogli czerpać informacje czy dany sprzęt jest wart uwagi i zakupu 😀 Tak to sobie tłumaczę. Najważniejsze to, że wszyscy w efekcie końcowym są zadowoleni.

Dziś na warsztat bierzemy mały, trochę dla niektórych mogłoby się wydawać, przerażający sprzęt. Tak, to moje kolejne narzędzie tortur, namiętnie testowane na klientach od kilku tygodni 😀

NECK STRETCHER

Contrology Neck Stretcher to niewielkich rozmiarów, podręczny sprzęt, kształtem przypominający romb czy latawiec :D. Sama nazwa Contrology wskazuje, że jest on z serii klasycznej, odwzorowującej sprzęty dziadka Pilatesa. Na szkoleniach z pilatesu nowoczesnego raczej się o nim nie wspomina (zrobiłam ich całkiem sporo i nic o nim nie mówiono). Ale do rzeczy. Neck Stretcher jest lekki, więc spokojnie zabierzesz go ze sobą w każdą podroż! Choć pamiętać trzeba jedno, że funkcjonuje on jedynie gdy możemy przypiąć go do Cadillaca bądź wieży. Tak więc zabierając go ze sobą w celu użytkowym musimy pamiętać o tym aby mieć go z czym połączyć 🙂 Dodatkowym atutem jest fakt, że mimo iż zaliczany jest do przyborów klasycznych, bez problemu pasuje też do sprzętów nowoczesnych. I ja, mając nowoczesnego Cadillaca i różnokolorowe sprężyny, spokojnie do nich podłączam nową zabawkę. Kompatybilność przede wszystkim.

BUDOWA NECK STRETCHERA

Wykonany jest z najwyższej jakości trwałej i wytrzymałej nierdzewnej ocynkowanej stali. Materiał ten ma zapewnić mu niezwykłą trwałość oraz wytrzymałość. Posiada zdejmowany bawełniany pasek na głowę, który to pozwala na łatwe dbanie o jego czystość oraz zakładanie. Sprężyna, która jest jedną z części Neck Stretchera ma bardzo wysoki stopień oporu. Wytrzyma nawet najbardziej intensywny trening.

ĆWICZENIA Z UŻYCIEM NECK STRETCHERA

Mają za zadanie wzmocnienie i rozciąganie mięśni szyi, pleców i kręgosłupa oraz jego stabilizacji. Przynosi to długotrwałe efekty w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Jednak najważniejsza to, jak sama nazwa wskazuje, praca z szyją. W samym pilatesie mało jest ćwiczeń bezpośrednio angażujących szyję. Najbardziej znanym jest ćwiczenie Chest Expansion (na reformerze, cadillacu czy ped-o-pull), w którym to, przy napiętych mięśniach pleców, ramion i brzucha wykonuje się ruchy skrętne szyi. Neck stretcher w całości tej szyi jest poświęcony. Ćwiczenia, w których jest on założony sprężyną z przodu głowy, rewelacyjnie wzmacniają (w bezpieczny sposób) mięśnie karku powodując bardzo ważny efekt, jakim jest cofnięcie głowy. Jest to niezwykle istotne w dzisiejszych czasach pełnych smartphonowych głów.

Myślę, że stał się on też ulubieńcem moich klientów 😀

Podsumowując, Neck Stretcher to sprzęt, który użytkuję naprawdę często. Mój wybór go podczas ćwiczeń nie jest podyktowany jedynie chęcią testów. Poznając jego wiemy dla jakiej grupy naszych klientów sprawdzi się on najlepiej. Wykorzystywanie go w treningach to nie tylko dodatkowe urozmaicenie, ale również dobra rehabilitacja!

Bez wątpienia warto go posiadać w swoim sprzętowym dorobku 😉

Opublikowane przez magdapilates

instruktor i trener personalny Pilates, miłośniczka ćwiczeń Pilates i zdrowego aktywnego trybu życia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: