SPRZĘT PILATES

Pilates cieszy się ogromną popularnością głównie ze względu na to, że jest zestawem ćwiczeń typowo wytrzymałościowych. Pozwala na wyprofilowanie sylwetki oraz oraz poprawę kondycji poprzez regularne powtórzenia. Ale wokół tego jest cała ideologia stabilizacyjna, która daje możliwość wykorzystywania tych ćwiczeń w fizjoterapii. A zamiast stretchingu statycznego, rozciąganie jest w ruchu, na zasadzie: gdy jedna strona pracuje, druga się rozciąga. A zresztą nie o stretching chodzi, a o uelastycznienie ciała i poprawę jego sprawności. Joseph Pilates opracował wiele przyrządów i sposobów, które pozwalają na poprawienie naszego ogólnego stanu zdrowia fizycznego. Wyróżnić możemy sprzęty takie jak: reformer, cadillac, ladder barrel, spine corrector i wiele innych.
Otwierając swoje studio zależało mi na jak najlepszym wyposażeniu go. Większa ilość sprzętu = więcej możliwości. Pod uwagę brałam również jakość. Te dwa aspekty sprawiły, że teraz mogłabym śmiało nakleić karteczkę „sklep balancedbody” 🤣. Cały mój sprzęt jest właśnie od @Balancedbodypolska.

Trochę tego nagromadziłam, ale przyznam uczciwie, że z każdego ze sprzętów korzystam.

Pierwszym i najważniejszym jest cadillac zwany również Trapeze Table.

Jakie jest Twoje pierwsze skojarzenie gdy na niego patrzysz?
Na pierwszy rzut oka dla większości wygląda jak łóżko tortur ;p  Niewątpliwie jest on stworzony na bazie łóżka szpitalnego, więc pierwsze skojarzenie jest trafne. Natomiast zdecydowanie nie jest stworzony do typowo relaksacyjnego leżenia. Cadillac jest sprzętem niezwykle wszechstronnym. Wykonywać na nim można masę ćwiczeń zarówno w pozycji leżącej, półleżącej, siedzącej a nawet takie, w których staje się obok łóżka. Daje nam możliwość wykonania ponad 80 manewrów, począwszy od prostych do takich, które przypominają figury akrobatyczne.
W trakcie treningu na Cadillaku mobilizujemy praktycznie każdą grupę mięśni. Nie wyobrażam sobie studia bez Cadillaca 🙂

Nagrałam też parę kombinacji ćwiczeń, które możesz wykorzystać będąc posiadaczem takiego sprzętu:)

 

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem profesjonalnych sprzętów do pilatesu z czystym sumieniem polecam Ci @balancedbodypolska.

Opublikowane przez magdapilates

instruktor i trener personalny Pilates, miłośniczka ćwiczeń Pilates i zdrowego aktywnego trybu życia

%d blogerów lubi to: